Najlepsze na rozdwajające się końcówki – olej arganowy i kokosowy

Czy może być coś gorszego niż rozdwajające się końcówki? To najczęściej wymieniany przez kobiety kłopot z włosami. Wynika to po części z nieodpowiedniej pielęgnacji, ale głównie z powodu tego, że nie dbamy o zabezpieczanie końcówek, które są najbardziej narażone na uszkodzenia. Laureatami wśród naturalnych produktów na końcówki są dwa oleje – olej kokosowy na włosy i jego droższa wersja, czyli zimnotłoczony olej arganowy.

Dbając o włosy nawet najlepiej, stosując olejowanie i odżywianie regularnie i nie narażając włosów na czynniki szkodliwe, nie da się uniknąć rozdwojonych końcówek. Oczywiście wtedy, kiedy ich odpowiednio nie zabezpieczamy. Aby zabezpieczyć włosy trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić, jaki olej wybrać do włosów, gdzie kupić dobrej jakości olej kokosowy lub arganowy (jeśli już o nich mówimy). Podstawowe informacje na temat zabezpieczania końcówek olejami zimnotłoczonymi przedstawiamy w poniższym artykule.

OLEJ KOKOSOWY

Numerem jeden w pielęgnacji rozdwojonych końcówek jest przede wszystkim olej kokosowy, a potwierdzają to wpisy na forach internetowych. Opinie o oleju kokosowym jednoznacznie wskazują, że to najlepszy olej do włosów – nie obciąża portfela, jest wydajny, dobrze się wchłania, ma przyjemną konsystencję i bardzo dobrze się sprawdza. Działanie i cena oleju kokosowego plasują go na pierwszym miejscu. Warto pamiętać, aby wybierać wyłącznie olej kokosowy zimnotłoczony i nierafinowany (o pięknym kokosowym zapachu i lekkiej formule), ponieważ ma najwięcej pożądanych właściwości i bogatszy skład.

OLEJ ARGANOWY

Tuż za olejem kokosowym do włosów na podium znajduje się nierafinowany olej arganowy tłoczony na zimno. On też sprawdza się na włosach lepiej właśnie w tej wersji. Jego minusem jest fakt, że bardziej obciąża budżet – cena oleju arganowego jest bardzo wysoka. Z tego względu chętniej wykorzystywany jest na końcówki, a nie do olejowania całych włosów. Mimo tego warto kupić olej arganowy, bo jego działanie jest potwierdzone – nawilża, odżywia, regeneruje i ochrania w naturalny sposób. W niewielkiej ilości sprawdza się bezpośrednio na włosach, ale warto wzbogacać nim też gotowe produkty do pielęgnacji zniszczonych końcówek.