Olej arganowy na rzęsy. Bezpieczny i skuteczny?

Kobiety marzą o pięknych rzęsach, ale dojście do upragnionego celu jest nie raz drogą przez mękę. Znalezienie idealnej metody na zdrowe, zadbane, długie i piękne rzęsy wymaga czasu i testowania wielu sposobów. Możemy zdać się na gotowe odżywki do rzęs, jednak o wiele lepszym wyjściem jest przetestowanie na swoich rzęsach naturalnych metod pielęgnacji, np. oleju arganowego.

Olejowanie rzęs

Niejedna kobieta słyszała zapewne o olejowaniu włosów lub skóry. Dlaczego więc nie wykorzystać oleju arganowego w pielęgnacji rzęs? Jak najbardziej można! Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby do wrażliwych okolic oczu wybrać olej, który będzie łagodny. Część kobiet stawia na olej rycynowy, ponieważ jest jednym z najlepszych olejków roślinnych pobudzających wzrost włosków. Rycyna może jednak podrażniać gałkę oczną. O wiele bezpieczniejszym olejem o równie dużej skuteczności jest olej arganowy.

Działanie oleju arganowego:

– dogłębnie odżywia i nawilża rzęsy,
– zapewnia lepsze ukorzenianie cebulek,
– wzmacnia rzęsy od nasady po końce,
– pogrubia włoski dodając im objętości,
– stymuluje szybszy wzrost rzęs,
– eliminuje problem wypadania włosków,
– nadaje oczom pięknej oprawy.

Olej arganowy na rzęsy

Stosowanie oleju arganowego na rzęsy przynosi wiele efektów, które mogą być porównywalne z tym, co obiecują producenci najdroższych odżywek wydłużających rzęsy. Warto jednak powiedzieć, że w przeciwieństwie do takich produktów, olej arganowy rzeczywiście działa. Skuteczność oleju arganowego idzie w parze z bezpieczeństwem. Regularnie stosowany na rzęsy olej arganowy przynosi zaskakująco dobre efekty bez żadnych skutków ubocznych.

Stosowanie oleju arganowego

Mając w planach olejowanie rzęs trzeba zadbać o opracowanie dobrej metody aplikacji oleju. Przyjemnych i skutecznych metod jest kilka. Po pierwsze, olej arganowy warto stosować do olejowego demakijażu – naniesiony na płatek kosmetyczny skutecznie oczyści okolice oczu z kosmetyków i zanieczyszczeń, a jednocześnie odżywi rzęsy. Po drugie, należy olej arganowy aplikować już na dokładnie oczyszczone oko – można wykorzystać do tego zdezynfekowaną szczoteczkę od zużytego tuszu do rzęs (do aplikacji na rzęsy) i oczyszczony aplikator od eyelinera (do aplikacji na linię wodną rzęs).